DUYURULARUlusal Staj Programı Hk.

Sayın Katılımcımız, 

İstihdamda fırsat eşitliği sağlanması ve gençlerin istihdam edilebilirliklerinin desteklenmesi amacıyla 2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında "Senin için Seferbiriz" teması ile yürütülen "Staj Seferbirliği Programı", bu yıl ülkemizin istihdam politikaları doğrultusunda genişletilmiş ve "Ulusal Staj Programı (USP)" olarak güncellenmiştir. 

Geçen yıl uygulama birliği sağlanarak yaygınlaştırılan ve tüm kamu kurumları ile özel sektörden gönüllü işverenlerin iş birliğiyle başarıyla yürütülen Programın 2022 yılı başvuru ve değerleme işlemleri tamamlanmıştır. İlgili süreçlerin yürütüldüğü Kariyer Kapısı Platformutüm işverenlerin hizmetine açılmıştır. Program aracılığıyla farklı bölüm ve sınıflardan ihtiyaç duyduğunuz genç yeteneklere kolayca ulaşabilir, staj teklifi gönderebilirsiniz. Staj yapacak tüm öğrencilerin sigorta bildirimleri ve prim ödemeleri ise bölüm ve gönüllü/zorunlu staj ayrımı yapılmaksızın öğrenim gördüğü kurumlar tarafından karşılanacaktır. 

Ulusal Staj Programına ilişkin detaylara ve işveren olarak Programa nasıl dâhil olacağınıza dair bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 

Detaylı Bilgi: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ulusalstajprogrami

İşveren Kayıt: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ulusalstajprogrami#4 

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Prof. Dr. Duygu KIZILDAĞ

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi

Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi Birim Müdürü  

Telefon: 0312 403 53 58

E-Posta:  duygu.kizildag@cbiko.gov.tr

Teknik Destek: 0312 403 53 50- 0 312 403 53 63- 0 312 403 53 65 

Program kapsamında öğrencilere staj imkânı sağlanması genç istihdamının desteklenmesi bakımından önem arz etmektedir. 

Bilgilerinize sunar, gereğini rica ederiz. 

Saygılarımızla.

Duyurular Ana Sayfa