DUYURULARYenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi Hk.

Sayın Katılımcımız, 

AB standartlarında geliştirilen, elektrik üretiminde ve tüketiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasını takip, ispat ve ifşa edilmesi amacı ile tüketicilerin kullandığı elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini garanti eden Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti (YEK-G) Sistemi 1 Haziran 2021 tarihinde devreye alınmıştır. Söz konusu sistemde; tüketicilerin kullandığı elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiği sertifikayla garanti edilmekte ve üreticilerin ürettiği her bir megawattsaat (MW/h) elektrik de sertifikalandırılmaktadır. 

Bu kapsamda Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ) işbirliğinde, YEK-G sisteminintanıtılması amacı ile çevrimiçi bir toplantı düzenlenecek olup, toplantı sonunda Katılımcılarımızın konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır. 

25 Kasım 2021 Perşembe günü saat 10:00’da çevrimiçi olarak düzenlenecek olan ücretsiz toplantıya, aşağıda bulunan link adresi üzerinden katılım sağlayabileceğinizi bilgilerinize sunarız. 

https://zoom.us/j/99931742228?pwd=aGhPWWx6MVZQanNHZ3NiYmhZMWRzdz09 

Toplantı ID: 999 3174 2228

Şifre: 779930

Saygılarımızla.

 
Duyurular Ana Sayfa